• Ново
Riceselect Органски Јасмати Бел ориз, ориз од јасмин во американски стил, lb тегла

Riceselect Органски Јасмати Бел ориз, ориз од јасмин во американски стил, lb тегла

DEN 1.67

Износ
Това е достапна

Нашиот Riceselect Organic Jasmati Rice е ексклузивен ориз во американски стил со иста слатка, примамлива арома и суптилно вкусен вкус на егзотичен ориз од тајландски јасмин. Прекрасната арома, исклучителната текстура и изразениот, но сепак суптилен вкус го прават идеален за кулинарско истражување, особено со техники и вкусови на азиската кујна. Тоа е без натриум, без маснотии, без холестерол и е направен без MSG или конзерванси. Riceselect Органските Јасмати Рајс е овластен органски, не-ГМО проект, не-ГМО, проверен, овластен глутен и сертифициран кошер од Стар-К. Неварен ориз од јасмин во американски стил. Ексклузивна мешавина на тајландски јасмин ориз и американски ориз со долги зрна. Одлично за секој рецепт од ориз, вклучително и мешање-помфрит, салати од ориз, супи и пудинзи од ориз. Без натриум, без маснотии, без холестерол и направен без MSG или конзерванси. Сертифициран органски, не-ГМО проект не-ГМО, потврден, овластен глутен и овластен кошер од Стар-К.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата