• Ново
Трговска марка ликовна уметност „пилот брод“ платно уметност од Инги Т. Бјорнсон

Трговска марка ликовна уметност „пилот брод“ платно уметност од Инги Т. Бјорнсон

DEN 3.00

Износ
Това е достапна

Уметник : Ingi T. Bjornssonsubject : Panderscape Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Инги Т. Бјорнсон „пилотски брод“ платно уметност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата