• Ново
Тусон Кејли Традиционален Тепих За Перење Машини, 8' 10', Црвена Морнарица

Тусон Кејли Традиционален Тепих За Перење Машини, 8' 10', Црвена Морнарица

DEN 2.33

Износ
Това е достапна

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата На Тепих од тусон Потресена Машина За Перење Килими Стил и високи перформанси го истакнуваат брилијантниот дизајн на Колекцијата Килими Тусон. Разноврсна, машина што може да се пере и направена да застане убаво во секој простор, тусон е моќна моќност користејќи издржливи синтетички предива и нелизгачка подлога за удобност-меко чувство под нозете и амортизирана стабилност на која било површина. Боја : Црвена/Морнарица. Големина : 8 'х 10'. Моќта Се Појави Во Кина. Висина на купот : 0.16 во. 100% Полиестер. Подлога со латекс-Отпорна на Лизгање. Машина За Перење. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата