• Ново
Andaseat Kaiser Maroon PVC Shope & Racing Gaming Chop - Големина L

Andaseat Kaiser Maroon PVC Shope & Racing Gaming Chop - Големина L

DEN 1759.84

Износ
Това е достапна

Ергономскиот канцелариски и гејмерски стол на канцеларијата на Кајзер 3 го преиспитува традиционалниот стол за игри со својата истражувачка, вградена 4-насочна адаптивна лумбална поддршка, без напор систем за склопување, магнетски 4 D потпирачи за рака и магнетски врат. Адаптивната лумбална поддршка обезбедува вистинска количина на цврстина и притисок на грбот во посакуваното држење на телото. 4 D потпирачи за рака може да се прилагодат во четири насоки, удобно во согласност со дури и дистрибуција на тежина и ергономска поддршка. Кајзер има посебен модуларен дизајн на маг-капки што може да се собере со леснотија. Само лизгајте го потпирачот за грб во основата на седиштето, а потоа стегајте ги магнетните странични капаци од двете страни. Едно лице може лесно да го заврши целиот процес на склопување. ПВЦ кожа врзана со Дура-XTRA обезбедува меко и удобно искуство и е отпорност на гребење и дамки. Кајзер 3 е изграден за да трае и е дизајниран со вкупната удобност на гејмерот во умот. Ергономска основа на седиштето - преобличена за поудобно искуство . Магнетна перница за глава - Перница за пена со магнетна меморија со подлога за ладење Обезбедува максимална удобност . Recline - Повторно од 90 ° до 165 ° . Квалитетни материјали - Дура -XTRA врзана ПВЦ кожа . Лумбална поддршка-Вградена 4-насочна адаптивна лумбална поддршка се прилагодува на 'рбетот за ергономска поддршка.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата