• Ново
Радијален Авантуро Хт Автопат П255 70Р 112т Лесен Камион Гума

Радијален Авантуро Хт Автопат П255 70Р 112т Лесен Камион Гума

DEN 1.00

Износ
Това е достапна

GT Radial Adventuro HT P255/70 R18 112 TOVERVIEWGT Adventuro HT Радијална Е цела сезона, теренска гума на автопатот која е поддржана од 60.000 милји ограничен производител гаранција за живот на шарите и 30 Дневно Тест возење. Шипките со бранови со целосна длабочина создаваат дополнителни рабови на гризење за да ја зголемат влечната сила на влажни и снежни патишта, а заоблените рабови на шарите На Авантуро ХТ ја принудуваат водата да излезе од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Дизајнот со двоен страничен ѕид им овозможува на возачите да го изберат изгледот на нивното возење, А Авантуро ХТ е изграден со континуирано централно ребро што ги намалува растојанијата на сопирање и ја зголемува стабилноста при возење со поголема брзина. Изграден со оптимизирана низа на теренот што ги намалува звуците на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Карактеристики бранови шипки со целосна длабочина кои создаваат дополнителни рабови на гризење за да се зголеми влечењето и држењето на влажни и снежни патишта. Континуираното централно ребро им овозможува на возачите да застанат побрзо, истовремено зголемувајќи ја стабилноста при возење со поголема брзина. Дизајнот со двоен страничен ѕид обезбедува два избори за совршен изглед. Хармонично оптимизираното секвенционирање на теренот го намалува создавањето на бучава од патот за потивко возење. Големина : P255/70 R18. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата