• Ново
Декоарт Американа Акрилна Боја, оз., Чеша Греј

Декоарт Американа Акрилна Боја, оз., Чеша Греј

DEN 17.12

Износ
Това е достапна

Без разлика дали започнувате сам проект, создавате уникатни подароци или возите велосипед со различни коефициенти и завршува Оваа високо-Пигментирана Акрилна Боја Американа е идеална за украсно сликарство, домашен декор и општи занаетчиски проекти. Живописната, богата акрилна боја лесно се вклопува со другите во линијата Американа, произведувајќи мазни, кремасти бои кои се сушат до издржлив мат финиш. Трансформирајте различни површини, вклучувајќи дрво, платно, гипс, смоли, папие маше, свеќи, ѕидови, ткаенина, кожа, стиропор, Керамичка бисквит, полимерна глина, хартија, табла за постери, метал и многу повеќе. Декоарт Американа Акрилна Боја, 2 мл.,. На база на вода. Нетоксични. Светли и лесни пигменти. Одлична боја за сите површини. Конзистентност на бојата и вискозноста. Постојана издржлива мат боја заврши. Идеална боја за професионален уметник, занаетчии и студенти. Доаѓа во 200 светли бои. Одлична Покриеност со само еден слој.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата