• Ново
Awntech New Yorker Slope Rigid Valance прозорец врата

Awntech New Yorker Slope Rigid Valance прозорец врата

DEN 2.00

Износ
Това е достапна

Awntech Beauty-Mark New Yorker 4 'прозорец/влез за влез : акрилик/алуминиумска рамка за заштеда на трошоците на трошоците Комерцијални и станбени апликации, вклучително и заградите за инсталацијата, го заземаат сонцето од страна на уздите со стационарно или повлекување на тревога од страна на Awntech. Awnings се совршени за управување со сончева светлина и ажурирање на изгледот на вашиот дом или бизнис. Awnings даваат убав акцент на кој било архитектонски стил. Тие ви овозможуваат да ја зачувате енергијата и да блокирате светлина во текот на летото, а повлекувањето ќе се повлече и ќе овозможи топлината на сонцето во зима. Претворете го вашиот простор на отворено во повлекување и чувајте ја внатрешноста на вашиот дом 10 степени поладни во летните месеци. Со засенчување на вратите и прозорците, ја намалувате количината на зрачна топлина што влегува во вашиот дом или бизнис, со што ќе се намали количината на работа што треба да ја направи вашиот климатик. Awnings ги штитат вашите врати и прозорци од сурово време и ќе ги задржат мебелите за внатрешни работи, драпериите и подовите од исчезнување. Тие се дизајнирани да го направат вашиот живот што е можно поудобен, додека ја зголемуваат целокупната вредност на вашиот дом или бизнис.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата