• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Национален парк Глечер“ во есента „Канвас уметност“ од Пјер Леклерк, Бела мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Национален парк Глечер“ во есента „Канвас уметност“ од Пјер Леклерк, Бела мат, сребрена рамка

DEN 0.33

Износ
Това е достапна

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „Национален парк Глечер во есента„ Канвас уметност “од Пјер Леклерк, Бела мат, Сребрена рамка : Уметник : Пјер Леклерц. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има закрпи на борови дрвја што ја покриваат долината помеѓу степените планини. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата