• Ново
Замена 6Q Fender компатибилен со 2010- Mitsubishi Lancer Front, левиот возач CAPA Сертифициран

Замена 6Q Fender компатибилен со 2010- Mitsubishi Lancer Front, левиот возач CAPA Сертифициран

DEN 633.12

Износ
Това е достапна

PRODUCT SPECIFICS Recommended Use : OE Replacement Quantity Sold : Sold individually Material : Steel Color/Finish : Primed Notes : With turn signal light hole Certification : CAPA Certified Replaces OE Number : 5220 C527 Replaces Partslink Number : MI1240170 CInterchange Part Number : 5220 C527, MI1240170 Warranty : 1-year Replacement unlimited-mileage warranty FENDERFenders come Пред-подготвена и понудете лесна инсталација со совршено вклопување-сите по цена што е далеку помалку од оригиналната опрема. Феации и придобивки : Лесно се инсталира како директна замена за вашиот оригинален фендер. Изработено до фабрички спецификации за инсталација без проблеми, Загарантирано. Лесно за подготвување и Paint Premium, претходно подготвената завршница подготвена за процеси на пескарење и рафинирање. Веќе да го вратите вашето возило во нова состојба.Benchmark Design and Процеси на производство на процесирање на брендовите на брендот се резултат на обемно истражување и развој, обезбедувајќи државна состојба- на-уметнички дизајн и беспрекорни перформанси. Процесот на производство на производство ги задржува трошоците и квалитетни високи. Една година Неограничена гаранција за километража Северодејни Fender Comes со едногодишна неограничена гаранција за километража за мир на умот. Left Mitsubishi2010-2011 Lancer (подмодел : GTS Sportback, Ralliart Sportback) 2011 Lancer (Sumbodel : ES Sportback, GT Sportback, SE Sportback) го заменува бројот на ОЕ : 5220 C527. Заменува број на делови : MI1240170 C. Број на размена на дел : 5220 C527, MI1240170.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата