• Ново
Тангело 2- Карат Т.Г.В. Лондон-сина топаз и дијамантски акцент 10к прстен за ангажман на розово злато

Тангело 2- Карат Т.Г.В. Лондон-сина топаз и дијамантски акцент 10к прстен за ангажман на розово злато

DEN 4607.84

Износ
Това е достапна

Направете го тоа официјално со овој прекрасен тангело Лондон-сина топаз и прстен за ангажман со дијаманти. Изработено во сјајно розово злато, овој прстен го прикажува перничето, сет на лондон-синиот скапоцен камен (8 х 8мм) во центарот засилен со 12 кружни, треперливи дијаманти со треперливи песни (G-H, I2-I3) одмор По должината на групата. Полиран до брилијантна завршница, овој живописен скапоцен камен и дијамантски прстен прави убав додаток на секоја колекција на накит и сигурно ќе ја натера да се истакне на денот на нејзината свадба. Направено во злато од роза од 10к. 2-5/8 CT T.G.W. Лондон-сина топаз. 0.06 CT T.W . боја на дијаманти- G-H. Јасност на дијаманти- I2-I3. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 1,7мм. Декември родител. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата