• Ново
Г-ДИН Заптивка 2881smp Мотор Вентил Капак Заптивка Во Собата

Г-ДИН Заптивка 2881smp Мотор Вентил Капак Заптивка Во Собата

DEN 1.33

Износ
Това е достапна

Компатибилен со 1965-1990 Шевролет 396-454 Голем Блок МАРК IV-Dart 20°/Бродикс 20°/Рехер-Морисон 20° Глави;Ултра-Печат III На Г-дин Заптивка е премиум композитен материјал. Неговата висока густина, мулти-полимерен материјал развиен за пареа, масло и хемиска отпорност во високи перформанси и индустриски апликации. Совршен за запечатување со мало оптоварување на прирабницата, има висока отпорност на дробење, исклучителни својства на задржување на вртежниот момент и незаменлива отпорност на издувување. За апликации со наизменични работни температури до 650 степени Целзиусови.; Заптивки На Капакот на вентилот за Специјализирани Трки, Мускулен Автомобил и Мотори за Носталгија. Главните Пакети се Идеални за Употреба од Градители На Мотори, Тркачки Тимови, Продавници за Поправки и Клиенти на Големо. Господар Спакувани Дихтунзи се Спакувани во Поли Торба. Повеќето Главни Пакети Вклучуваат (5) Комплети Мотори (т.е. 10 Заптивки На Капакот на Вентилот).

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата