• Ново
Преса за Цедалка за туна, Туна Може Да Ја Цеди Сито За Конзервирање Од Нерѓосувачки Челик Од Нерѓосувачки Челик За Туни Со Редовна Големина и Широк Врат

Преса за Цедалка за туна, Туна Може Да Ја Цеди Сито За Конзервирање Од Нерѓосувачки Челик Од Нерѓосувачки Челик За Туни Со Редовна

DEN 255.84

Износ
Това е достапна

Главни Карактеристики : . Изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик отпорен на ' рѓа кој нема да ја обезбојува или апсорбира непријатната миризба. Одлично за секојдневна употреба.Исцедете ја течноста од конзервирана храна како туна, лосос, грав, зеленчук и многу повеќе.Едноставно ставете го преку конзервата и притиснете ги рачките надолу. Ова помага да се извлече течност додека ги одржувате рацете чисти.Неговиот кружен дизајн го обесхрабрува растот на бактериите, без непријатни рабови каде што може да се собере нечистотија.Посилен и поцврст од пластичниот сито за конзервирање, не е лесно да се скрши. Спецификација : . Точка Тежина : 0.11 lb Shipping Тежина : 0.11 lb Name : Може Цедилка Притиснете Големина : Прибл.4.5"*3.6"*0.98 Материјал : нерѓосувачки челик.Боја : боја од нерѓосувачки челик. Вклучен Пакет : . 1 х може цедилка Корисен Иновативен дизајн, двете рачки не се лизгаат, лесни за употреба. Оваа цедалка може да ве држи подалеку од непријатниот вкус на течноста од конзерва туна. Изработен од нерѓосувачки челик за храна 304 (18/8), здрав и издржлив материјал, и лесно се чисти и безбеден за миење садови.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата