• Ново
Чајни Кеси Со Врвки За Влечење Погодни Еколошки Кеси За Чај За Еднократна Употреба Со Врвка за Подготовка На Чај Со Лабави Лисја

Чајни Кеси Со Врвки За Влечење Погодни Еколошки Кеси За Чај За Еднократна Употреба Со Врвка за Подготовка На Чај Со Лабави Лисја

DEN 2.00

Износ
Това е достапна

Опис : Барате начин без проблеми за подготовка на омилени лабави лисја од чај? Не гледајте подалеку од нашите кесички со филтер за чај! Направени од висококвалитетен, неизбелен материјал, овие кеси се дизајнирани да го одржуваат чајот чист и без штетни материи. Со нивното затворање со врвка, тие се лесни за полнење и употреба, а нивната одлична пропустливост и отпорност на висока температура гарантираат дека чајот го задржува својот и квалитетот. Плус, овие разноврсни кеси може да се користат за различни намени подготовка на чај, вклучително и како филтри за кафе, вреќи со хербални лекови, вреќи за бања за нозе, вреќи со топла тенџере, кеси за супа, вреќи со јаглен за прочистување на воздухот, вреќи со кесички и многу повеќе. Без разлика дали сте дома или во движење, нашите кеси за филтри за чај се совршено решение за сите потреби за подготовка!Име на предметот : Чај Торбичка Материјал : Филтер Хартија Карактеристики : Еко-пријателски, Без Мирис, Отпорен На Топлина, Бпа Ослободи Детали : С, Л : 6см/2.36", В : 8см/3.15 " (Прибл.) М, Л : 7см/2.76", В : 9см/3.54 " (Прибл.) Л, Л : 8см/3.15", В : 10см/3.94 " (Прибл.) Забелешки : количината е околу 300 парчиња, поради рачна пресметка, количината може да има 1-5 парчиња повеќе или помалку, се надевам дека ќе разберете, благодарам.Поради разликата во поставувањето на светлината и екранот, бојата на предметот може да биде малку поинаква од сликите.Ве молиме дозволете мала разлика во димензиите поради различно рачно мерење.Пакетот Вклучува : 1 Комплет Кесичка Чај (Вкупно 300 парчиња) Нашите кесички чај овозможуваат водата слободно да тече внатре и надвор, дифузирајќи го вкусот на листовите од чајот додека ги чувате содржани. Не се ослободуваат штетни материи благодарение на силната пропустливост и отпорноста на висока температура на нашите кесички со филтер за чај. Совршен за единечни чаши, чаши за патување, тамблери и многу повеќе, што ги прави идеален подарок за љубителите на чај и кафе. Разноврсна употреба за подготовка на чај, кафе, билни чаеви, кеси за супа, вреќи со хербални лекови, кеси за бања за нозе, вреќи со топла тенџере и многу повеќе. Детали за големината : С, должината на овој производ е 6см, а ширината е 8см. М, должината на овој производ е 7 см, а ширината е 9 см. Л, должината на овој производ е 8см, а ширината е 10см.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата