• Ново
Уметнички ткајачи Цицеро Греј 2 '3' Традиционален килим за ориентална област

Уметнички ткајачи Цицеро Греј 2 '3' Традиционален килим за ориентална област

DEN 2.67

Износ
Това е достапна

Колекцијата Цицеро ги прикажува традиционалните инспирирани дизајни кои ги прикажуваат безвременските стилови на елеганција, удобност и софистицираност. Со изградбата на раката, овие килими нудат прифатлива алтернатива на другите рачно изработени конструкции, додека го зачувуваат истото природно однесување и шарм. Направено со волна во Индија и има среден куп. Само чисто место. 100% волна. Рачно зафатена во Индија. Висина на купот : 0,4 ". Само во затворен простор. Модерен и еклектичен Овој традиционално стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . сива. Variety of colors and sizes available in the collection. Art of Knot. Designed to withstand everyday wear, this rug is kid-approved and pet-friendly. Perfect for high traffic areas of your home such as living room, dining room, kitchen, и ходници . лесен за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала област прво. Канистерските вакууми без шипки за тепачки се оптимален вид вакуум што треба да се користи на килими, но исто така можете да користите исто така Рачно прицврстување на исправен вакуум . Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги попречува влезовите. Препорачано е подлога за килим.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата