• Ново
Грда летачка шипка за летање на големите 9 ', две шипки

Грда летачка шипка за летање на големите 9 ', две шипки

DEN 511.68

Износ
Това е достапна

Грдото само стана построго! Дефинирано со цврстина и зависност, серијата Bigwater има нов изглед, вклучително и грди водичи на Tuff кои обезбедуваат одлична отпорност на корозија и грд дизајн на јасен врв. За предизвикот на риболов со летање на „Бигвотер“, риболовците ширум светот избираат грди шипки на „Стик Бигвотер“ за да се пренесат во рибите со трофеј. Риболов стана премногу убав. Неисплашени искри со мотори со нуклеарно напојување. Прачки што делуваат како Skittish Thoroughbreds наместо да не се одвиваат работници. Слики со риби направени за „лајкови“ наместо врати за фрижидер. Време е да рибараме како што треба да се направи, со цврста, трајна справи изградена за да се обезбедат десет слики од риба од кокошка за секоја од некои пркоси кои држат фенси прачка и прсти. Време е да рибиме грда. Грдата прачка на Bigwater Stik 9 'Bigwater : Одликувајќи се со нов изглед да се оди заедно со издржливоста и зависноста што ја дефинира опсегот. Од производителите на сериите #1 прачки во светот . 10 WT рејтинг на линијата, моќност на летање : изградена е тешка за да се издржи на следното . Трајната конструкција : Конструирана од графит и фиберглас за полесна тежина, додека одржува легендарна цврстина и Јачина . 9 Трајни водичи : Углитоф едно парче не'рѓосувачки челични водичи обезбедуваат максимална издржливост и елиминираат вметнување на излети за време на груб третман . Седиште на ролна : Конвенционален стил на ролна во стилот за удобно ракување . Удобно зафат : ПРЕМИУМ ТИП-А РАБОТНА РАБОТНА РАБОТА е лесен и отпорен на лизгање, така што можете да се држите кога риболов ќе стане тежок . две парчиња риболов шипки се карактеризираат со грда стрик јасен дизајн за сила и чувствителност . 7 годишна гаранција : грди шипки за риболов на СТИК се опфатени со 7-годишна гаранција што ја имате Нема да најдете на друго место.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата