• Ново
Крајбрежен накит жолти кристални камења злато позлатен прстен од не'рѓосувачки челик

Крајбрежен накит жолти кристални камења злато позлатен прстен од не'рѓосувачки челик

DEN 559.84

Износ
Това е достапна

Крајбрежен накит жолти кристални камења злато позлатена рингенза од не'рѓосувачки челик секој ден има малку искра со ова око што привлекува кристален прстен. Полирана лента од не'рѓосувачки челик обезбедува прекрасна платно за кристали од 176 кружни сечење. Поставувањето на Паве му дава на овој прстен прекрасен модерен бенд кој дефинитивно ќе импресионира каде и да одите. Овој прстен е направен од полиран не'рѓосувачки челик. Тип на метал на артикалот : Не'рѓосувачки челик. Метална боја на артикалот : жолта. Материјал на предметот : скапоцен камен, метал. Тип на камен на артикалот : Кристал. Камена боја на артикалот : жолта. Камен облик на предметот : круг. Камената димензија на предметот : ширина 1,5 милиметри. Метал печат на артикалот : челик. Категорија на артикли : накит. Тип на накит : Мода. Што е вклучено : прстен. Ширина на артикалот : 5/16 инчи. Дебелина на артикалот : 1/16 инчи. Тежина на артикалот во грамови : 4 грама. Број на камен на предметот : 176. Тип на затворач на артикалот : Нема затворач. Поставување камен за накит : Пав. Стил на артикли : Бенд, свадба, модерна. Демографска возраст : возрасни (18 години и повеќе). Насочена публика : Womenените, женски. Грижа и чистење : Избришете со полска крпа. Прикажана сезона : есен, лето, пролет, зима.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата