• Ново
Авантуристички технолошки карго-шорцеви на Вранглер момче, големини 4- & хаски

Авантуристички технолошки карго-шорцеви на Вранглер момче, големини 4- & хаски

DEN 255.68

Износ
Това е достапна

Авантуристички технолошки карго-шорцеви на Wrangler Boy, големини 4-18 & Huskyperfect за игра на кошарка или играње на одлично на отворено, овие момчиња авантуристички технолошки шорцеви се подготвени за акција. Направени со најлон и спандекс, овие шорцеви се направени да се шетаат бесплатно. Еден и направено прилагодлив цртеж ви овозможува да го врзете вклопувањето што го сакате и да се повлечете и да се повлечете без да мора да се повлечете. Оценката на UPF50 ги блокира штетните УВ зраци на заливот, додека технологијата за влага го одржува телото ладно и суво кога се крева индексот на топлина. Обичните џебови му овозможуваат безбедно да ги чува технологијата, ушите и другите најважни работи. Еден и направено влечење ви дозволува да го врзете и да се повлечете и исклучите без да се повлечете. 8 џебови, вклучително и торби со предни џебни кеси. Оценка на UPF50 за заштита од сонце. Викс далеку од влага. Бесплатно за истегнување : 94% најлон/ 6% спандекс. Стил# 112315524.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата