• Ново
Земјата Наука Кајсија Ноќен Крем 1. Оз Крем

Земјата Наука Кајсија Ноќен Крем 1. Оз Крем

DEN 1.00

Износ
Това е достапна

НАУКАТА ЗА ЗЕМЈАТА е за правење еколошки производи за лична нега и убавина повеќе од 35 години и отсекогаш била водена од еден принцип, да се обидеме најтешко да направиме нешто посебно. Науката за земјата е бизнис, но тоа е многу повеќе од тоа за нас. Ова е нашата креација, нашиот занает, нашата професија и длабоко се грижиме за она што го правиме. Со секој производ што го формулираме, тргнавме да направиме нешто што ќе испорача - одлични резултати со голема вредност. Никогаш не правиме компромис за квалитетот. Ново ажурираната формула за Овој Ноќен Крем Од Кајсија ги исполнува највисоките природни индустриски стандарди, со фителени, растителни екстракти со есенцијални масла кои го подмладуваат изгледот на кожата обезбедувајќи здрав, посјаен изглед. Длабоко хидрирачко растение-стеролите, маслото од кајсија и витаминот Е ја навлажнуваат и ја ублажуваат силно сувата кожа, оставајќи ја мека и еластична. Природен мирис на кајсија. Наука За земјата Интензивен Ноќен Крем Од Кајсија Со Фителени, Масло од Кајсија и Витамин Е, 1,65 Мл : исто така погоден за дневна употреба околу очите или секаде каде што е потребна интензивна влага. Без Парабен, тестирање на животни и состојки. Одрекување Овие изјави НЕ се оценети од фда. Овие производи не се наменети за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата