• Ново
Фарбервер 3-парчен нож за готвачи сет со рачка со бело-бело од титаниум титаниум

Фарбервер 3-парчен нож за готвачи сет со рачка со бело-бело од титаниум титаниум

DEN 3.00

Износ
Това е достапна

Стап отпорни на титаниум сечила. Ножевите ножеви и расчистувачите го олеснуваат распаѓањето на големите парчиња месо, додека ножевите леб летаат низ корасти лебови за совршени парчиња. Комплетни комплети за прибор за јадење вклучуваат широк спектар на форми на сечилото и гаџети за решавање на различни задачи, додека помалите комплети од 3 и 6 парчиња прават брза работа на специјализирани работи за подготвување храна. Фарбервер прибор за јадење и блок со ножеви поставува трајни, ергономски прибор за јадење за секоја потреба од кујната. Правилниот нож за секоја задача за готвење секој комплет за ножеви на Farberware вклучува асортиман на форми и големини на сечилото за да ви ја обезбеди соодветната алатка за работата. Farberware прибор за јадење е дизајниран со висококвалитетни материјали и посебни карактеристики за да се обезбеди долг живот, остар, издржлив раб и флексибилна функционалност. Сечилата на смола на Фарбервер имаат специјализирана обвивка што ја спречува храната да се држи до ножот. Наменето да трае, со специјални карактеристики на широкиот избор на комплети за прибор за јадење на Фарбервер, го олеснуваат облеката или надградбата на секоја кујна. Брендот #1-продажен прибор за јадење во Америка, Farberware претставува висококвалитетен, класичен стил и достапност во прибор за јадење и кујнски производи на кои можете да им верувате. Употребата и грижата од не'рѓосувачки челик, челик со висока јаглерод и производи од смола не се безбедни машини за миење садови. Идеално за секојдневна употреба. Само врвот на решетката . Сантоку и ножеви за пареа, исецкајте и коцки со зеленчук со леснотија. Керамичките производи се машини за миење садови безбедни за брзо и лесно расчистување. Некои комплети на Farberware дури вклучуваат острилки, табли за сечење, кујнски ножици и многу повеќе. Безбедна машина за миење садови. Ограничена гаранција за живот.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата