• Ново
KUHN RIKON CORORI+ КЛАСИЧКИ КЛАСИЧКИ КУИЛАРНИ ПАРИНГ КОМПАЛУТ КОМПАНТИ

KUHN RIKON CORORI+ КЛАСИЧКИ КЛАСИЧКИ КУИЛАРНИ ПАРИНГ КОМПАЛУТ КОМПАНТИ

DEN 596.00

Износ
Това е достапна

Colori®+ Класични ножеви нудат погодност преку нивната острина, безбедносни рачки и лесен дизајн, правејќи ги сите задачи на вашата кујна за да се ветер. -Таши. Сет содржи : нож за паринг, засилен парнинг, нож за комунални услуги и засилен нож за комунални услуги. Секој нож има остар јапонски сечило од не'рѓосувачки челик со шарена ергономска рачка и безбедносна обвивка за совпаѓање. Јапонските сечила од не'рѓосувачки челик се супер остри, со кратка работа на задачи за готвење. Корисни ножеви за сите намени-можат да се справат со сите задачи за подготвување на кујната во време на евиденција. Нож за парење : Совршен за исекување сирење за вашиот сендвич, лупење на јаболко или сечење зеленчук. Засилен нож за паркирање : Совршен за исекување леб, домати и други меки овошја. Нож за комунални услуги : За деконирање на месо и други незгодни кујнски задачи. Засилен нож за комунални услуги : Совршен за исекување на овошје со мазно кожа и зеленчук, леб или месо. Ултра остра сечила од не'рѓосувачки челик. Сечилата остануваат супер остри. Вклучени безбедносни обвивки. KUHN RIKON CORORI+ Класичен кулинарски парнинг/комунален нож сет.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата