• Ново
Splash за среќната крпа на момчињата, пливање пелена, гроздобер Моби, 3- месеци

Splash за среќната крпа на момчињата, пливање пелена, гроздобер Моби, 3- месеци

DEN 1.00

Износ
Това е достапна

Среќната Nappy од Splash е е еднократна пелена за пливање на неопренови, која сигурно штити од протекување на фекали. Одобрено од родители низ целиот свет, среќната Nappy е идеална алтернатива за пелени за пливање за еднократна употреба. Наменети да се движат со вашето бебе додека клоцаат и прскаат, без празнина, среќната nappy се вклопува во половината и бутовите, со специјализирана ткаенина да формира безбеден печат што ќе се одржи во цврсти материи. Среќната пелена за пливање на пелена е направена со висококвалитетна неопрена дебелина од 1мм и може да се носи сам, или со обвивката за пелена и облоги за заштита на двојно истекување и да помогне да се олесни чистењето и промената. Повторно употреба на неопрена пливање пелена што ефикасно спречува цврсти протекувања во базенот . дизајнирани да бидат нежни на кожата на бебето, без тесна еластична, така што нема да остави црвени ознаки или да предизвика Чафтинг . Повлечете го дизајнот без пиперки или Велкро, среќниот Nappy е најбезбеден, доказ за протекување на пливање на прицврстување на прицврстување . хлор отпорен, што значи дека работи посилно подолго, без да ја изгуби својата форма или заштитната еластичност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата