• Ново
Raybestos Елемент Нови Позлатени Дебеломер, Пред, За Изберете Крајслер, Dodge, Ram Меморија, FRC11895N Одговара изберете: 2013-RAM МЕМОРИЈА 1500, 2009-DODGE RAM меморија 1500

Raybestos Елемент Нови Позлатени Дебеломер, Пред, За Изберете Крајслер, Dodge, Ram Меморија, FRC11895N Одговара изберете: 2013-RAM

DEN 1654.40

Износ
Това е достапна

Raybestos® Element ® позлатените дебеломер се револуционерна линија на дебеломер направени со 100% новопроизведени материјали. Елемент3_ дебеломер не се обновуваат и не се преработуваат. Raybestos® направи револуција во индустријата за сопирачки со тоа што беше првиот што се пласираше на пазарот со непроизведен дебеломер. Дизајнирани и произведени според строгите инженерски стандарди, овие дебеломер нудат прецизност на оригиналната опрема по дел од цената на ОЕ. Нашите позлатени дебеломерни клешти element3 ® целосно ја елиминираат маката за враќање на јадрото. Бидејќи дебеломерот Element3é е направен со новопроизведени материјали, нема потреба да се враќа јадрото на стариот дебеломер. Ова ви заштедува пари однапред, ви заштедува главоболка што треба да го вратите јадрото и ви заштедува простор на полиците. Рејбестос Елемент3 Дебеломер На Сопирачките : Дизајниран да одговара на спецификациите НА ОЕ. Направено со новопроизведени материјали, нудејќи неспоредлив стил и перформанси. Цинк позлата на куќишта и загради од леано железо обезбедува супериорна отпорност на корозија во најтешките елементи. Подготвено триење, давајќи ви слобода да ги прилагодите влошките за сопирачките за секоја апликација. ЕПДМ70 гумени компоненти за супериорна отпорност на топлина, перформанси и издржливост. Силиконски чизми за тешки апликации. Вклучени се загради и хардвер за потпирање на подлогата, каде што е применливо. Пред-подмачкани водич иглички. Завршувањето на површината многу наликува на ОЕ.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата