• Ново
89542 - Преден Десен Автомобилски Мотор Абс Сензор За Брзина На Тркалата Црна За Тојота Солара 2004-2008

89542 - Преден Десен Автомобилски Мотор Абс Сензор За Брзина На Тркалата Црна За Тојота Солара 2004-2008

DEN 166.24

Износ
Това е достапна

89542-33070 Преден Десен Автомобилски Мотор Абс Сензор За Брзина На Тркалата Црна За Тојота Солара 2004-2008карактеристика : Сосема нов И Квалитетен Сензор ЗА Брзина НА ТРКАЛАТА ABS.Изработен од квалитетен пластичен материјал и долго време за употреба.Лесен за инсталирање, директна замена за стариот или скршен.Ова е не-ОЕМ производ, само додаток!Спецификација : Материјал : Пластика; Металбој : Црндимензија : 54х6, 2х4, 3см / 21,26"х2, 44"х1, 69"(Л*В*Ч)Ое Број : 89542-33070број На Иглички : 2користете Позиција : Предно Десно Дијаметар На Дупката За Инсталација : 6,8 мм / 0,27"Напон : ДЦ 12вноти : големината на Се мери Со Рака, Така Што Може Да Има Малку Разлика Од 1-3мм. Ве молиме направете мерење на вашиот автомобил пред да нарачате.Бојата на инсталационата порта ќе биде испорачана по случаен избор.Погоден за : За Тојота Солара 2004-2008за Тојота Камри 2002-2006за Лексус ЕС330 2004-2006за Лексус ЕС300 2002-2003пакетот Вклучува : 1 x Abs Сензор За Брзина На Тркала Сосема нов И Квалитетен Сензор ЗА Брзина НА Abs Тркала. Лесен за инсталирање, директна замена за стариот или скршен. Запознајте ја професионалната спецификација како делови за замена, за стабилни перформанси и издржливи. Ова е не-ОЕМ производ, само додаток!. Одговара Изберете : 2002-2006 ТОЈОТА КАМРИ 2002-2006 ЛЕКСУС ЕС 2004-2008 ТОЈОТА КАМРИ СОЛАРА и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата