• Ново
Пара За Мини Купер 2010 - 6000К ПРЕДВОДЕНА од фаро + бомбилас де луз антинибла

Пара За Мини Купер 2010 - 6000К ПРЕДВОДЕНА од фаро + бомбилас де луз антинибла

DEN 0.67

Износ
Това е достапна

Опис На Производот . LED Светилки : H13 (9008) LED заменските светилки се дизајнирани за супериорни перформанси, исклучителен изглед и зголемена безбедност.Особено дизајниран за надградба На Сијалицата На Фаровите Големина : H13(9008)Тип На Зрак : Висока Температура На Ниско Светло : 6000 K - Варосуване : 200w/Сет,100 W/Bulb Lumens : 6000 LMWorking Напон : DC 9 V до 36vwaterproof Ниво : IP68 Material : алуминиумска легура животен век : > 50,000 Часа Производ предности : висока осветленост : најновиот кочан Со 6000к Ладен Бел Лед Чип; 200% Посветла од Постојните халогени ФАРОВИ. Напредната технологија обезбедува совршени модели на зраци без никакви црни дамки.Силна дисипација на топлина : опремена со многу тивок вентилатор за дисипација на топлина, брзина до 12000/мин, ефикасност на дисипација на топлина, може да избегне акумулација на температурата на мониста, да го продолжи работниот век на мониста.ИП68 водоотпорен : користење на интегриран радијатор и алуминиумско тело само-ладење, водоотпорен и отпорен на топлина. Дури и во екстремни случаи, куќиштето на возачот отпорен на дожд може да работи правилно. Автоматска заштита од краток спој. LED Светилки За Магла : Големина На Сијалицата : H11 Voltage : DC 9 V до 36vcolor Температура : 6000 KWattage : 75 W/BUlb Lumens : 8000 LMColor : White Lifespan : >60, 000 hrs Easy инсталација, Директен приклучок и игра.Побрзо вклучување/ исклучување на времето за одговор заштеда на енергија, заштита на животната средина, Стабилни перформанси, Преку строг тест, Користете Побезбеден Пакет За возење Вклучен : 2 x LED Светилки За Фарови2 x LED Светилки за Магла. Компатибилност Листа : . Погоден За Мини Купер 2009-2017. Погоден За Чеви Круз 2011-2015. Погоден За Форд Флекс 2009-2018. Одговара За Џип Отпадник 2015-2020. Погоден За Форд Мустангот 2005-2012. Фит за Форд Транзит Поврзи 2010-2013 овој нов производ има висока прозрачна ефикасност, мала потрошувачка на енергија и долг работен век. Најдобро се користи ЗА Магла/ светла за Возење/ Дневно Светло ЗА Трчање ДРЛ . Сјај на сите страни : 360 степен без осветлување со мртов агол, користете појасно и светло ноќе . Едноставна Инсталација : Инсталацијата трае само 10 минути. Нема штафета. Нема кондензатор. Нема дополнителни жици. Приклучете и играјте.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата