• Ново
Дијаметар на стеблото еден раб спирала мелење машина цпу гравирање крај мил

Дијаметар на стеблото еден раб спирала мелење машина цпу гравирање крај мил

DEN 1.67

Износ
Това е достапна

Карактеристики : сосема нов висок квалитетизработени од висококвалитетни материјали за издржливост волфрам челик, висока цврстина, висока отпорност на абење, остар и не е лесно да се скрши конецот со висока прецизност на ножот, уникатен агол на спирала од 23°, побрза евакуација на чипот за време на обработката.Дизајн на чипови со голем капацитет со еден раб, поголема флејта за чипови, непречено отстранување на чипови, попогодно за сечење со голема брзинапроцесот на мелење на огледалото и процесот на мелење со висока прецизност го прават сечилото поостро, сечењето е помазно, а површината за сечење е мазна и без бруси.Параметри на производот : Име : спирално мелење со еден раб материјал : Волфрам Челик : Необложен Агол На Спирала : 23°дијаметар На Рачката : 3,175 mm Diameter на главата на секачот : 1,0 mm-3,175 mmblade должина : 3mm-32mm (опционално)големина пример : 1,0*10 (1,0=дијаметар на вметнување, 10=должина на вметнување)применлив материјал : ова е прецизно Сечење, сечење мдф, акрилик, Шевронен Одбор, Пвц, Итн., непречено сечење без губење материјалприменлива опрема : рекламна машина за гравирање, машина за гравирање на дрво итн.Пакет Вклучени : 1 * еден раб спирален мелење cutter Note : 1.Вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од сликите прикажани на веб-страницата предизвикани од многу фактори како што се осветленоста на вашиот монитор и осветленоста на светлината.2.Ве молиме дозволете мало рачно отстапување на мерењето за податоците. сосема нов висок квалитет. Изработени од висококвалитетни материјали за издржливост. Волфрам челик, висока цврстина, висока отпорност на абење, остар и не е лесно да се скрши ножот. Нишка со висока прецизност, уникатен агол на спирала од 23°, побрза евакуација на чипот за време на обработката. Дизајн на чипови со голем капацитет со еден раб, поголема флејта за чипови, непречено отстранување на чипови, попогодно за сечење со голема брзина.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата