• Ново
Поплочи Диско Топката Шарми Кристал Шарм Боја Полимер Глина Приврзоци Бод Маркер Шарм Капчиња-Монистра

Поплочи Диско Топката Шарми Кристал Шарм Боја Полимер Глина Приврзоци Бод Маркер Шарм Капчиња-Монистра

DEN 3.33

Износ
Това е достапна

Изработени се од висок квалитет на легура, без избледување, не деформабилно, издржливо и цврсто, против ' рѓа и тешко се кршат. 7 Боја Кристал Шарм : Светлина роза, сафир, виолетова, монтана, светлина сафир, кристал и оливин, додадете со јастог канџа затворач, светла и шарени, сјајна изглед ќе го направи вашиот занаети mpre атрактивни и шармантна. Пакетот Вклучува : Дојдете Со приврзоци од полимерна глина од 28 парчиња, 4 парчиња/боја, долги околу 1,22 инчи(31мм), приврзок : 15х12мм, доволно количество и соодветна големина за да ги задоволите вашите различни потреби во изработката на накит. Мониста За Поплочување на Кристали : Секоја мушка е изработена со глинен полимер и завршена со исклучително живописни кристали. Додадете одлична рефлексија на светлината и дополнителен блиц на дизајните на накит. Се користи На Божиќни орнаменти и сјајот е совршен!. Широка Употреба : Убаво ЗА САМОСТОЈНО плетење, проекти за капчиња, ткаење, проекти за ракотворби, белешки, облека од ткаенина, изработка на накит, убаво за украсување додатоци за коса, ѓердани, обетки, синџири за џемпери, нараквици, глуждови, палта, ранци. Маркери За Бод За плетење : тие можат да ви помогнат да означите каде започнуваат или завршуваат шевовите, а исто така можете да ги користите за да ве потсетат да го зголемите или намалите бројот на шевовите, што нема да се лизне или да го заглави вашето плетење.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата