• Ново
Флорида Елен Апстракт Бушава Област Килим, Крем Темно Кафеава, 8' 10'

Флорида Елен Апстракт Бушава Област Килим, Крем Темно Кафеава, 8' 10'

DEN 3359.68

Износ
Това е достапна

Флорида Шаг Килим Колекција. Кадифен И Густ Куп Совршен За Декор За Живеење И Спална Соба. Раскошни природни мотиви, обоени во богати земјени тонови на слонова коска, беж, кафеава и сива боја, лебдат низ мекиот кадифен куп на оваа флорида бушава Од Сафавиех. Карактеристичниот високо-низок куп е мек под нозете, истовремено додавајќи примамливи текстури и декоративна димензија на урбаниот или метро-шик мебел. Моќ-се појави со користење на издржливи синтетички предива за долготраен шарм и убавина. Елегантно дизајниран, секој килим обезбедува удобност и луксуз за да го надополни вашиот стил. Издржлива конструкција, овие килими се совршен додаток во вашиот дом за шик надградба. Боја : Крем/Темно Кафеава. Големина : 8 'х 10'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 1.00 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 66% Полипропилен, 23% Јута, 7% Латекс, 2% Полиестер, 2% Памук. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата