• Ново
М8х Мебел Завртка-Во Орев Јаглероден Челик Боја Цинк Позлата Пакет

М8х Мебел Завртка-Во Орев Јаглероден Челик Боја Цинк Позлата Пакет

DEN 271.84

Износ
Това е достапна

Uxcell M8x20mm Мебел Завртка-Во Орев Јаглероден Челик Боја Цинк Позлата 64 Пакетопис : 1. Овие навртки за вметнување дрво се изработени од јаглероден челик, галванизиран површински третман во боја, висока цврстина и добра отпорност на абење, внатрешен шестоаголен штекер, мазен.2. Нашите навртки за мебел се погодни за поврзување и прицврстување на разни предмети, често користени во шкафови, гардероби и плочи за поврзување. Добар ефект врз комбинацијата на мебел.3. Внатрешна шестоаголна глава со прирабница, внатрешните и надворешните заби се рамномерно под стрес, а структурата е постабилна. Прирабницата има функција за позиционирање и е инсталирана на површината на површината за поврзување.4. Направете дупка помала од надворешниот дијаметар од 0,2-0,5 мм и заклучете ја навртката за вметнување завртка со шестоаголен клуч. Дупката за монтирање не треба да биде поголема од надворешниот дијаметар на конецот. Кога дрвената навртка е заклучена, може да се нанесе малку лепак за дрво на надворешните заби за да се направи ефектот на прицврстување добар. Име на производот : Навој Вметнете Ореви За Дрво. Материјал : Јаглероден Челик. Главна Боја : Боја Цинк. Заврши : Боја Цинк Позлата. Тип На Глава : Хексадецимален Приклучок Глава. Внатрешна Големина На Навој : М8, 1,25 мм Теренот. Надворешен Дијаметар на Конецот : 12,5 мм / 0,5". Вкупна Висина : 20мм / 0,79". Дијаметар на главата : 14мм / 0,55". Ширина На хексадецимален Приклучок : 8мм / 0,31". Применлива Големина На Вежба : 10-11мм / 0,39 "-0,43". Содржина на пакетот : 64 парчиња х Навој Вметнете Навртки.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата