• Ново
атуруст Божиќ Семејство Појавување Пижами Бебе Ромпер Цртан Филм Елен Печати Долги Ракави Блузи + Снешко Снегулка Печати Карирани Панталони Во Собата

атуруст Божиќ Семејство Појавување Пижами Бебе Ромпер Цртан Филм Елен Печати Долги Ракави Блузи + Снешко Снегулка Печати Карирани

DEN 367.84

Износ
Това е достапна

Семејство Појавување Божиќ Пижами, Бебе Ромпер/Цртан Филм Елен Печати Долг Ракав Блузи + Снешко Снегулка Печати Карирани Панталони Во Собата. Табела со големина : (см/инч). Машка Големина (См/инч)ttttt tt t. s t Bust : t108/42.52t Hip : t106/41.73пресврт : t70-100/27, 56-39. 37. Мt Bust : t114/44.88t Hip : t112/44.09пресврт : t75-106/29, 53-41, 73. Lt Bust : t120/47.24t Hip : t118/46.46пресврт : t80-112/31, 5-44.09. XLt Bust : t126/49.61t Hip : t124/48.82 пресврт : t85-118/33. 46-46. 46. 2 XLt Bust : t132/51.97t Hip : t130/51.18пресврт : t90-124/35, 43-48, 82. Женска Големина (См/инч)ttttt tt t t. s t Bust : t99/38.98 t Hip : t102/40.16пресврт : t65-95/25, 59-37, 4. Мt Bust : t104/40.94t Hip : t107/42.13пресврт : t70-100/27, 56-39, 37. Lt Bust : t109/42.91t Hip : t112/44.09пресврт : t75-105/29, 53-41, 34. XLt Bust : t114/44.88t Hip : t117/46.06 пресврт : t80-110/31, 5-43, 31. 2 XLt Bust : t119/46.85t Hip : t122/48.03 пресврт : t85-115/33, 46-45, 28. Големина на дете(См/инч)ttttt t t t. Т. Советувана Возраст : 2 години t Bust : t64/25.20t Hip : t62/24.41 пресврт : t44-60/17. 32-23. 62. Советувана Возраст : 3-4 години t68/26,77t Hip : t66/25,98 пресврт : t47-63/18, 5-24, 8. Советувана Возраст : 4-5 години t Bust : t72/28,35t Hip : t71/27,95 пресврт : t50-66/19, 69-25, 98. Советувана Возраст : 6-7 години t Bust : t76/29.92t Hip : t75/29.53 Половината : t53-70/20, 87-27, 56. Советувана Возраст : 8-9 години t Bust : t80/31.50t Hip : t83/32.68 пресврт : t56-76/22. 05-29. 92. Советувана Возраст : 10-11 годиниt Bust : t84/33.07 Колк : t88/34.65 пресврт : t59-82/23. 23-32. 28. Советувана Возраст : 11-12 годиниt Bust : t88/34.65t Hip : t94/37.01 пресврт : t62-90/24. 41-35. 43. Советувана Возраст : 13-14 годиниt Bust : t92/36.22t Hip : t100/39.37 пресврт : t65-96/25, 59-37, 8. Големина на бебето(См/инч)ттт т т. Советувана Возраст : 0-6 Месецитип : т59/23,23тбуст : т55/21,65 . Советувана Возраст : 6-12 Месеци t Hip : t62/24.41t Bust : t58/22.83 . Советувана Возраст : 12-18 Месеци t Hip : t64/25.20t Bust : t60/23.62. Советувана Возраст : 18-24 Месеци t Hip : t66/25,98t Bust : t62/24,41 . Спецификација : . Име : Семејство Појавување Божиќ Пижами. Материјал : Полиестер. Шема : Цртан Филм Елен, Снегулка, Снешко, Карирани. Содржина На Пакетот. 1* Блузи + 1* Панталони . или . 1* Материјал За Ромпер : Изработен од полиестер, ултра мек, пријателски за кожата, издржлив и не е лесен за деформација, добра дише и удобен за носење. ДИЗАЈН : оваа соодветна семејна пижама содржи класичен цртан филм елен, снешко, снегулка, карирани печатени врвови со долги ракави и еластични панталони за половината или бебешки ромпер, ги прават овие пижами совршени за Божиќни свечености. Повод : Совршени удобни пижами За божиќни утрински слики, лежење на филмска ноќ, традиции за давање подароци и појадок со Дедо мраз. ГОЛЕМИНА : мама и тато големина се S/M/L/XL/XXL. Големината на децата е 2 години/3-4 години/4-5 години/6-7 години/8-9 години/10-11 години/11-12 години/13-14 години. Големината на бебето е 0-6 месеци/6-12 месеци/12-18 месеци/18-24 месеци. Ве молиме изберете ја вашата нормална големина. ВКЛУЧЕН ПАКЕТ : 1* блузи + 1* панталони или 1* ромпер. Измијте нежен циклус ладно со слични бои/не избелувајте и исушете ниско/железо ниско кога е потребно.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата