• Ново
Нерѓосувачки Челик Мрежа Филтер Медиуми Покритие За Аквариум Перколатор

Нерѓосувачки Челик Мрежа Филтер Медиуми Покритие За Аквариум Перколатор

DEN 2.33

Износ
Това е достапна

Ве молиме љубезно истакна дека оваа ставка се продава Од Soarian Од Joybuy пазарот.Опис. Филтер кесата може да се користи за различни медиуми, како што се отстранувачи на фосфати, средства за отстранување нитрати, јаглерод и отстранувач. Спречува ширење на медиумите за филтрирање и е изработен од нерѓосувачки челик за подобар проток на вода. Одличен е за био-топки, активиран јаглерод, керамика и отстранувач. Карактеристики. - Боја : Сребрена.     . - Материјал : нерѓосувачки челик . - Големина : Прибл. 8,5 х 3 х 3см. - Спречете медиумите да влезат во вашиот систем за филтрирање. - Одлично за био-топки, активиран јаглерод, керамика и отстранувач. - Добар избор за вашиот перколатор за аквариум. Спречете медиумите да влезат во вашиот систем за филтрирање. Одлично за био-топки, активиран јаглерод, керамика и отстранувач. Добар избор за вашиот перколатор за аквариум.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата