• Ново
Лов Фиксна Сечилото Нож, 4 Д Сатен Сечилото, Елен Рог Рачки, Обвивка

Лов Фиксна Сечилото Нож, 4 Д Сатен Сечилото, Елен Рог Рачки, Обвивка

DEN 1.33

Износ
Това е достапна

Ножот за лов на фиксни сечила Шраде 2204УХ има целосен танг 4 " сечилото направено Од Челик Д2. Д2 е челик за стврднување на воздухот. Понекогаш се нарекува "полу-нерѓосувачки" челик бидејќи содржи 12% Хром. Овој челик нуди исклучително задржување на рабовите, како и пристојна отпорност на корозија. Малку тешко да се изостри, овој челик може да се заврши на висок полски сјај. Рачките се направени од елен рог што се држат заедно со месинг иглички. Центарот за ножеви ја носи целата линија И на ножевите шрејд И Смит И Весон и тие се некои многу кул и функционални алатки секогаш по одлична цена!Производство, дизајнирање и дистрибуција на висококвалитетни алатки и додатоци за сечење од нерѓосувачки челик од нивното основање. Оти Алатки поседува И произведува Шраде, Олдтајмер, Чичко Хенри и империјални брендирани производи, а исто така имаат лиценца да произведуваат повеќе производни линии под светски познатиот бренд Смит И Весон. Вкупно Оти Алатки произведува неколку стотици различни производи, вклучувајќи фиксни и преклопни ножеви, склопувачки палки, тактички пенкала, лисици, тактички и додатоци за преживување и фенери.Спецификации : - Должина На Сечилото : 4.00 " - Должина На Рачката : 4.02" - Вкупна Должина : 8.00" - Материјал На Сечилото : Челик На Алатот Д2-Стил На Сечилото : Точка На Клипот-Мелење На Сечилото : Завршна Обработка Со Шупливо Сечило : Материјал За Сатенска Рачка : Елен Рог-Материјал За Обвивка : Кожа-Тежина : 6.2 мл. Лов Фиксна Сечилото Нож, 4 " Д2 Сатен Сечилото, Елен Рог Рачки, Обвивка.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата