• Ново
Ликовна Уметност со заштитен знак Огради Од Трева И Овци Платнена Уметност Од Аманда Смит

Ликовна Уметност со заштитен знак Огради Од Трева И Овци Платнена Уметност Од Аманда Смит

DEN 1.67

Износ
Това е достапна

Уметник : Аманда Смитсубјект : Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има жичана ограда што се протега по десната страна на рамката.Аманда Ли Смит ја започна својата кариера Во Фотографија Во Беј Сити, Мичиген во 1992 година, каде што создаде фотографски уметнички дела за корици НА ЦД и Албуми. Растејќи низ земјоделскиот свет на некои делови од Мичиген, таа, како и повеќето млади жени, ја најде својата љубов и страст кај коњите. Каубојските чизми и фармерки беа и се уште се не толку обичен дел од нејзината гардероба, а нејзината љубов кон западот почна да цвета. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. жичана ограда што се протега по десната страна на рамката.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата