• Ново
Нурисон Мирна Современа Ботаничка Морнарица 8' 10' Област Килим

Нурисон Мирна Современа Ботаничка Морнарица 8' 10' Област Килим

DEN 2.00

Износ
Това е достапна

Мирната Колекција на нурисон обединува палета на смирувачки и елегантни бои во асортиман на современи и традиционални модели, почнувајќи од современи цветови до сложени персиски и кашански килими со медалјон. Секој килим има бујна исечена куп во влакна за лесна нега, со суптилни абраш тонови за допир на смирувачки шарм за секој декор. Мирната убавина на лиснато стакло е заробена во овој мирен тепих за собирање, во богата палета на абраш морнарица, сина и сива боја. Уживајте во удобноста и елеганцијата во секоја просторија во домот со овој современ ботанички килим, во меки влакна за лесна нега. Идеален за употреба во области со умерен сообраќај на стапалата. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Килим рампа препорачува.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата