• Ново
Лиертер Коло Прекинувач Осигурувач Аудио Носителот 30а-300А Рачен Прекинувач 12-48V Dc За Автомобил Брод

Лиертер Коло Прекинувач Осигурувач Аудио Носителот 30а-300А Рачен Прекинувач 12-48V Dc За Автомобил Брод

DEN 247.84

Износ
Това е достапна

сосема нов и висококвалитетен изработен од висококвалитетни материјали, рејтинг на издржливо коло : 30А, 40А, 50А, 60А, 70А, 80А, 100А, 120А, 150А, 200А, 250А, 300А (по избор)Номинален напон : 12-48В Рејтинг На Прекин : 3000А@30в работна температура : -32°C до 82°cstorage температура : -34°c-149°cnumber на столбови : 2ВОДООТПОРЕН РЕЈТИНГ : IP67 CERTIFICATIONCOLOUR : BLACKSHELL Е ОЦЕНЕТ 94 V0 ТЕРМОПЛАСТИКВИСОК Ампер Рејтинг.Рачен прекинувач за ресетирање.Идеален за сурови средини.Голем струен термички прекинувач за патување со рачен прекинувач за ресетирање, погоден за помошен ЕЛЕКТРИЧЕН систем СО ЕДНОНАСОЧНА СТРУЈА. Многу е погоден за употреба во сурови средини како што се мотоспортот за да обезбеди заштита во случај на преоптоварување со струја или краток спој.Заштитното гумено капаче спречува непотребни кратки споеви.Прекинувачките прекинувачи за површинска монтажа најчесто се користат во помошни и помошни кола во камиони, автобуси ,v и морски системи.Запечатениот водоотпорен уред е погоден за моторниот простор и областа на билге.Рачниот прекинувач за патување може брзо да го исклучи колото во итен случај.Големина на обетка за поврзување-М6 х 2-навртката доаѓа со интегрален мијалник за заклучување за да спречи олабавување поради вибрации.Список на пакети : 1 * рачно ресетирање прекинувач : 1.Вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од сликите прикажани на веб-страницата предизвикани од многу фактори како што се осветленоста на вашиот монитор и осветленоста на светлината.2.Ве молиме дозволете мало рачно отстапување на мерењето за податоците. Lierteer Прекинувач Осигурувач Аудио Носителот 30a-300 A Рачен Прекинувач 12-48 V Dc За Автомобил Брод. Лесен за инсталирање и сигурен за употреба. Цврст и издржлив, долг работен век. Ве молиме проверете ја описот пред да нарачате. Сите други во потреба ве молиме контактирајте со нас директно. Сосема нов и квалитетен.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата