• Ново
Уникатен Разбој Геометриски Решетки Фриз Килим Црна Слонова Коска 3' 3 5' 3 Правоаголна Решетка Традиционална Совршена За Дневна Соба Кревет Трпезарија Канцеларија

Уникатен Разбој Геометриски Решетки Фриз Килим Црна Слонова Коска 3' 3 5' 3 Правоаголна Решетка Традиционална Совршена За Дневна

DEN 1024.00

Износ
Това е достапна

Од Колекцијата Фриз Со Решетки, овој тепих со геометриски дезен е инспириран од решетките во лозјата на антиката. Исто како што лозите се качуваат нагоре, нашите очи се насочени кон решетката во преден план. Текстурираната позадина обезбедува длабочина и контраст. Достапен во низа текстури и бои, овој тепих што лесно се чисти има среден куп. Карактеристики на производот : Боја(И) : црна и слонова коска. Машина ткаени. Среден куп. Поддршка : да. Традиционален стил со геометриска шема. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 3.25 'широк х 5.25' долг. Висина на купот : 0,33". Материјал(и) : полипропилен. Поддршка : Памук Црна И слонова коска правоаголна област фрли килим. Машина ткаени; геометриски модел; висина на купот мери 0,33 инчи. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 3,25 стапки и долг 5,25 стапки.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата