• Ново
Findmall R R Алатка За Отстранување На Серпентина Појас За Мини Купер Bmw W Суперполнет Мотор

Findmall R R Алатка За Отстранување На Серпентина Појас За Мини Купер Bmw W Суперполнет Мотор

DEN 719.84

Износ
Това е достапна

Одговара за 2002-2008 мини Купер 'суперполнач опремени модели.2002-2006 Мини Купер Супер2002-2006 мини-С2005 - 2008 мини-с кабриолет полнач опремени модели. Го ротира затегнувачот на ременот за да го отстрани ременот од макарата. Се препорачува да се менува временски ремен на секои 60.000 до 100.000 милји, алатката за отстранување на змискиот појас е за лесно замена на ременот. Вклучен пакетсерпентин појас базен x 1tensioner заклучување игла x 1 Оди во тесен простор за промена на серпентина појас. Заменувањето на серпентинскиот појас бара посветена алатка поради ограничениот пристап во тесниот моторен простор. Го ротира затегнувачот на ременот за да го отстрани ременот од макарата. Исклучиво дизајниран ЗА мотори МИНИ Купер В11. Дел број 118410, специјална алатка за проверка на серпентинскиот појас во моторите. Доаѓа со игла за заклучување на затегнувачот за да помогне да се редат дупките на затегнувачот за да се обезбеди полесно отстранување и инсталација. Вклучувајќи алатка за отстранување и игла за заклучување на затегнувачот.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата