• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Апстракт јастог IV“ платно уметност од Ерин Мекги Ферел

Трговска марка ликовна уметност „Апстракт јастог IV“ платно уметност од Ерин Мекги Ферел

DEN 2601.60

Износ
Това е достапна

Уметник : Ерин Мекги Ферелсбјект : животни Стил : Модерни производски тип на модерни производи : галерија, обвиткано со платно, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактно сликарство на јастог во центарот на рамката. Истакнати бои : црвено, црно, вино, сиво, кафеаво, сино светска уметничка група е водечки издавач на уметност лоциран во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Апстрактна слика на јастог во центарот на рамката.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата