• Ново
Јакна за кошула за мажи и голема машка маица, големини до 3XL

Јакна за кошула за мажи и голема машка маица, големини до 3XL

DEN 953.60

Износ
Това е достапна

Само што пристигнале! Оваа машка ватирана јакна од кошула од Georgeорџ ќе биде вашата нова облека за надворешни работи кога сезоната ќе се олади. Издржлива, удобна и пријатна, оваа машка јакна за копче за лекување лесно ги слое над вашиот ансамбл за секојдневни излети и активности за викенд. Со надворешните џебови за да се одржат најважните работи, оваа машка ватиран јакна има манжетни за копче за да помогне да се задржи студот. Материјал : школка : 100% најлон; Поставена : 100% полиестер тафта; Пополнете : 100% рециклиран полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Големина : Моделот е 6’1 ”и носи големина M. Fit : Опуштено. Јака : точка. Затворање : копче за прицврстување. Ракави : Долги ракави со манжетни за копче. Ockебови : 2 странични џебови и 2 џебови за размавта на копчињата држат најважни работи. Карактеристики : репелант на вода; отпорен на ветер. Машка ватирана јакна од кошула од Georgeорџ.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата