• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Мала сина“ платно уметност од Леа Кенеди

Трговска марка ликовна уметност „Мала сина“ платно уметност од Леа Кенеди

DEN 2.67

Износ
Това е достапна

Уметник : Леа Кенедисјубјект : Пејзаж-аперестил : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зграда во центарот на водата со пир Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Леа Кенеди „Мало сино“ платно уметност.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата