• Ново
Заштитена марка ликовна уметност „тивко езеро“ платно уметност од Алберт Бистадтт

Заштитена марка ликовна уметност „тивко езеро“ платно уметност од Алберт Бистадтт

DEN 253.76

Износ
Това е достапна

Уметник : Алберт Bierstadt Subject : Пејзаж -апестит : Традиционална производ Тип : Сребрена рамка, црна матка, акрилик Ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има пејзаж на езерото. Prominent Colors : White, Tan, Brown, Black, Grey With Images from over 8,000 collections and more than 29,000 artists, Bridgeman Art Library collection represents international museums, galleries and artists by providing a central source of fine art for image users.Every subject, Претставен е концепт, стил и медиум : од ремек -дела на националните музеи до скриените богатства на приватните колекции.Бидгеман уметничка библиотека е најголемата архива на ликовна уметност, културни и историски фотографии и сега снимки достапни за лиценцирање и репродукција. Препечатување на Giclee 11x14 под акрилик во сребрена рамка од 16x20. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Со слики од над 8000 колекции и повеќе од 29.000 уметници, колекцијата на Библиотеката „Бриџман уметност“ претставува меѓународни музеи, галерии и уметници со обезбедување на централен извор на ликовна уметност за корисници на слики. Се е претставен секој предмет, концепт, стил и медиум : од ремек -дела на ремек -дела на Национални музеи на скриените богатства на приватните колекции.Бирџен Уметнички библиотека е најголемата архива за ликовна уметност, културни и историски фотографии и сега снимки достапни за лиценцирање и репродукција. - Пејзаж на езерото.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата