• Ново
Хемотон Култура Петри Јадење Стерилна Култура Квасец Јадење Практични Експеримент Материјали

Хемотон Култура Петри Јадење Стерилна Култура Квасец Јадење Практични Експеримент Материјали

DEN 239.84

Износ
Това е достапна

Опис. Научен експеримент обезбедува специјално за децата да го следат растот на растенијата под различни содржини и услови на животната средина, така што вашето дете се чувствува како професионален научник има свое јадење петри! Сите предмети во овој сет се направени од безбедна пластика, издржливи, еднократно и еколошки. Карактеристики. - Боја : Транспарентна. - Материјал : Пластика. - Големина : 9, 00Х9, 00Х1, 50см/3, 54Х3, 54Х0, 59ин. - Големината на ова јадење петри е 90 мм, тој е дизајниран за еднократна употреба, а бројот е доволен за употреба. - Секое јадење петри е направено од издржлив пластичен материјал и е корисна алатка за вашите научни експерименти. - Сите предмети во овој сет се изработени од безбедна пластика, издржливи, еднократно и еколошки. - Се разбира, можете да ги третирате бактериите или квасецот откако ќе се одгледуваат. - Овие јадења од петри се многу погодни за експерименти, биологија и микробиолошки истражувања. Големината на ова јадење петри е 90 мм, тој е дизајниран за еднократна употреба, а бројот е доволен за употреба. Секое јадење петри е направено од издржлив пластичен материјал и е корисна алатка за вашите научни експерименти. Сите предмети во овој сет се направени од безбедна пластика, издржливи, еднократно и еколошки. Се разбира, можете да ги третирате бактериите или квасецот откако ќе се одгледуваат. Овие јадења од петри се многу погодни за експерименти, биологија и микробиолошки истражувања.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата