• Ново
Артфинити Богати Метални Маркери-Професионални Метални Маркери За Уметници, Цртање, Калиграфија И Многу Повеќе

Артфинити Богати Метални Маркери-Професионални Метални Маркери За Уметници, Цртање, Калиграфија И Многу Повеќе

DEN 1.67

Износ
Това е достапна

Направете влијание Со Уметнички Богати Метални Мастила! Уметноста Богати Метални Маркери и Мастила се дизајнирани да го додадат тој фактор на леле во вашата уметност. Мастилото се суши до постојана метална сатенска завршница на непорозни површини. Овие богати златни, бакарни и сребрени метали се достапни во маркер за врвот на куршумот, маркер за врвот на длето или шише со мастило. Со врвот на длето, можете да постигнете опсег на ширина на линијата од 1,5 мм до 8,5 мм. маркерот на врвот на куршумот од 3 мм е совршен за оцртување и цртање конзистентни линии. За подетални и прецизни четки или кога е потребна дополнителна покриеност, шишето од 30 мл ја врши работата. Мастилото дури работи добро во воздушна четка! Постојаното мастило на база на растворувач се прилепува на површини што не апсорбираат како стакло, пластика и керамика. За најдобри резултати, извонредни порозни површини како хартија, платно и дрво со pva прајмер. КАРАКТЕРИСТИКИ : високо пигментирано непроѕирно мастило базирано На Растворувач, се суши до постојана метална сатенска завршница, маркерот за дејство на пумпата промовира непречен проток на мастило, маркери достапни во куршум од 3мм или врв на длето од 8,5 мм, а мастилото е исто така достапно во шише од 30мл продадено одделно. СОВРШЕН за : Цртање на речиси секоја површина, пластика, платно, стакло, метал, глина, пена, хартија и многу повеќе, сликање и илустрација на мешани медиуми, графити уметници, проекти за калиграфија и воздушна четка. ВРВОТ НА ДЛЕТО : со врвот на длето,.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата