• Ново
Високи Перформанси Сет На Инјектори 72lb Гориво Инјектор за 1986 - Форд Аеростар Гориво Инјектор - Tlf Перформанси Делови

Високи Перформанси Сет На Инјектори 72lb Гориво Инјектор за 1986 - Форд Аеростар Гориво Инјектор - Tlf Перформанси Делови

DEN 2.33

Износ
Това е достапна

Секој инјектор е исто така тестиран под притисок за протекување, а ние вклучуваме документација за тестирање со секој инјектор за да можете сами да ги видите резултатите од тестот. ЗАБЕЛЕШКА : кога инсталирате нови инјектори за гориво со високи перформанси во вашето возило, можеби ќе треба да го ажурирате ПОДЕСУВАЊЕТО НА ЕКУ и/или да ги надградите другите компоненти на системот за гориво. Исто така, инјекторите што ги добивате можеби не се со иста боја како оние прикажани на сликата. Внимание Харли-Дејвидсон Сопственици! Потврдете дека сте ја одбрале електричната врска што одговара на вашите мотоцикли приклучоци за инјектор за гориво! Известување До Купувачите-Tlf Делови За Перформанси Инјекторите За Гориво со Високи Перформанси МОЖЕ да БАРААТ МОДИФИКАЦИЈА НА СИСТЕМОТ за ГОРИВО и/или ECM (Модул За Контрола на Моторот) ПРОГРАМИРАЊЕ. 1 Година Гаранција и 30 Ден Политика За Враќање.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата