• Ново
Шампион Бакар Плус Свеќички компатибилен Со Мицубиши Мираж Г 1.2 Л л 2017

Шампион Бакар Плус Свеќички компатибилен Со Мицубиши Мираж Г 1.2 Л л 2017

DEN 2.67

Износ
Това е достапна

Овој 3 Пакет Шампион Бакар Плус Свеќичка Е компатибилен Со Mitsubishi Mirage G4 2017 1.2 L L3 и е совршен за мелодија или надградба на перформансите. ПОДОБРЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ : испробаниот И вистински Шампион Бакар Плус Свеќичка ги зголемува перформансите, ги намалува емисиите и овозможува подобра економичност на горивото, така што вашиот мотор работи најдобро. Издржливата обвивка обложена Со Ултразвук сигурно ја штити свеќичката од оштетување, обезбедувајќи долготрајни способности за искри до 20.000 милји. ИЗБЕРЕТЕ КОНЗИСТЕНТНО СОГОРУВАЊЕ : Шампионот Бакар Плус Свеќичка вработува централна електрода со бакарно јадро и патентиран полупроводнички отпорник ВРЕЌА-9 за да произведе целосно и ефикасно согорување во текот на животниот век на свеќичката. ПОТПРЕТЕ се НА КВАЛИТЕТНИ СВЕЌИЧКИ : шампионските делови за палење ги одржуваат моторите да работат најдобро. Нивниот каталог на свеќички обезбедува разновиден сет на типови свеќички за да ги задоволи современите барања на моторот за долготрајни, моќни перформанси. Изградени со издржливи благородни метали, Шампионските Свеќички ги подобруваат перформансите без истото абење што се наоѓа во приклучоците на конкурентот. ДОВЕРБА ВО ШАМПИОН : Шампион напојува повеќе тркачки легенди и освои повеќе трки од која било друга марка на свеќички. Целиот тој успех на патеката се претвора во повеќе иновации и посигурна свеќичка за вас. Со долгогодишна експертиза во инженерството и производството на ое компоненти за големите производители на автомобили, Шампион ја разбира важноста на беспрекорен дел за замена на ое-квалитет. Нивните свеќички се придржуваат до најтешките индустриски стандарди за подобро вклопување и подолг век на траење на приклучокот.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата