• Ново
Гудкук НСФ-Сертифициран Нерѓосувачки Челик Класичен Прецизен Термометар За Месо, Сребро

Гудкук НСФ-Сертифициран Нерѓосувачки Челик Класичен Прецизен Термометар За Месо, Сребро

DEN 1.67

Износ
Това е достапна

Донесете висококвалитетни гаџети во вашата кујна Со Прецизен Термометар За Месо Good Cook, Сребро. Дизајниран специјално за домашни готвачи, овој термометар за месо сертифициран ОД НСФ точно ги мери температурите помеѓу 120 и 220 степени Целзиусови за да обезбеди прецизни бројки за подобри и побезбедни резултати при готвењето. Додека месото се готви, издржливата сонда од нерѓосувачки челик што лесно се вметнува ги мери нивните внатрешни температури. Одликувајќи се со двојно читање, аналогната двонасочна игла покажува на правилната температура на месото на правиот крај, додека тркалезните крајни точки на соодветната подготвеност врз основа на водичот за готвење. Има рамен едностран дизајн кој спречува термометарот да се тркала кога ќе се остави настрана. По потреба, термометарот има завртка за вртење на грбот за периодично калибрирање по потреба. НСФ-сертифициран. Ги мери температурите Помеѓу 120 и 220 Степени Ф.лесна за вметнување издржлива сонда од нерѓосувачки челик. Двојно читање темпо бирање за точни резултати за готвење. Рамен едностран дизајн спречува тркалање. Калибрирајте по потреба со завртка за вртење.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата