• Ново
Клајн Алатки AC DC Тестер На Напон - E

Клајн Алатки AC DC Тестер На Напон - E

DEN 463.84

Износ
Това е достапна

AC / Dc Напон Testerklein Алатки AC/DC Напон Тестер ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Рак И Репродуктивна Штета - www.P65 Warnings.ca.gov Frequency [Макс] : 60 Hz Includes : Testerdisplay Тип : Anolog ledwt. : 1.8 oz Width [Nom] : 1.05 in Length [Nom] : 4.45 реткост [Min] : 50 Hz Function : Измерете AC/DC Напон [Min] : AC - 24 V ; DC - 32vbody Материјал : Пластично Куќиште, PCB Со Електронски Компонентинапон [Max] : AC - 240v ; DC 330vcable Должина [Nom] : 9 во висина [ном] : 1.19 во тестовите наизменични напони од 24v До 240v наизменична струја на четири корисни нивоа. Тестови ЕДНОНАСОЧНИ напони ОД 32 V ДО 330 V на четири нивоа. Вградениот држач за тест олово на задната страна на тестерот ги држи каблите во една од двете позиции : едната така што тие се правилно распоредени за да ги тестираат продавниците отпорни на манипулации во американски стил, а другата за практично складирање на каблите за тестирање. Тест каблите може да се закачат во држачот за практично складирање. Батериите не се потребни; тестерот се напојува со применетиот напон. Изграден да издржи 9,9 стапки. (3 м) капка. Безбедност Рејтинг : CATIII 350 V, Класа 2, Двојна изолација. Влезна заштита IP44 отпорен на прашина и вода. Џеб клип обезбедува тестер во џеб за сигурен секојдневно носење.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата