• Ново
Лебдат Кафе Гурмански Целото Кафе Грав Семплер Кутија, кафе подароци, Свежо, Едно Потекло Кафе, Оз

Лебдат Кафе Гурмански Целото Кафе Грав Семплер Кутија, кафе подароци, Свежо, Едно Потекло Кафе, Оз

DEN 205.60

Износ
Това е достапна

Лебдат Кафе?е Гурмански Целото Кафе Грав Семплер Кутија (8 Мл) го прави за одличен подарок за љубител на кафе! Совршен за луѓе кои се обидуваат да дознаат повеќе за кафето и за тоа како вкусуваат кафињата од различни региони, оваа кутија за земање примероци содржи 100% boxбика, едно потекло, цело кафе од грав и се испраќа свежо. Дрифтвеј ги избира само најдобрите боранија за никогаш да немате лоша чаша. Потоа тие прецизно печат и вкусуваат за да ги изнесат вистинските вкусови и нијанси. Секоја торба придонесува за градење одржлива егзистенција за земјоделците преку земјоделските Повратни Информации и грав за програми за Грав. Лебденото Кафе започна од нагон да се создаде кафе со најдобар вкус. 4 различни кафиња, секој со уникатен профил на вкус. 8 мл кафе, со 4 вреќи од по 2 мл. Свежо печен, цел грав, кафе со едно потекло. Секоја торба придонесува за одржлива егзистенција за фармерите на кафе. Печени и испратени Од БРУКЛИН, ЊУЈОРК. Прави одличен подарок за кафе!. Профил 1-Овошно-лесно печење обично од земјите Од Африканско потекло со овошни и цветни белешки за дегустација. Профил 2-Класично - средно печење обично од Централна Или Јужна Америка со ноти за дегустација на ореви. Профил 3-Избалансирано-лесно-средно печење обично од Централна Америка со чоколадни и овошни ноти. Профил 4-Задебелен-средно-темно печење обично Од Централна Или Јужна Америка со темни какао белешки.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата