• Ново
Јура Светот Т. повторно наспроти Дино-Мех Битка Диносаурус Зграда Играчка

Јура Светот Т. повторно наспроти Дино-Мех Битка Диносаурус Зграда Играчка

DEN 1.00

Износ
Това е достапна

Авантурите на диносаурусите преполни со акција се загарантирани додека младите играат А ЛЕГО Јура Светот 75938 Т. рекс наспроти Дино-Мех битка и бараат скриено богатство во Вулканот Исла Нублар. Фигурата На диносаурусот Т. рекс играчка и дино-Мехот на лошиот дени Недермаер се можни и имаат вилици што се кршат, додека вулканската карпа што може да се изгради има функција на отворање за да открие скриен ковчег со богатство. ОВА лего јура светски играчки за диносауруси плејсет вклучува 4 нови минифигури : Овен Грејди, Клер Диринг, Вик Хоскинс и Дени Недермајер, плус 4 фигури за играчки за бебиња велоцираптор—Сина, Делта ,chо и Чарли—и 2 фигури на лилјаци. Калапи, градежни ЛЕГО Јура Свет т. рекс играчка диносаурус слика карактеристики кршење вилици и можна глава, раце и нозе. Дино-Мех има кокпит за отворање минифигура со детална контролна табла, вилици што се кршат, можна глава, раце, канџи, нозе и опашка. ЛЕГО вулканска карпа изградена ОД тули има елементи од лава, функција за отворање и ковчег со богатство со избрани елементи на богатство внатре : 11 монети во златна боја, 4 златни шипки, 1 чаша во златна боја и 4 елементи од скапоцени камења. Играчка брод карактеристики 2 обетка стрелците, смирувач пиштол и муниција за складирање контејнер со 4 муниција елементи. (Ве молиме запомнете : бродот не лебди во вода.). Оваа играчка за играчки за диносауруси за деца вклучува пиштол За смирување На Вик Хоскинс. Дополнителните елементи вклучуваат воки-токи на Овен Грејди и елемент на сода на дени Недермаер. Децата можат повторно да замислат возбудливи сцени ОД Лего Јура светска анимирана серија со оваа колекционерска играчка. ОВА лего светскиот комплет за градежни играчки Јура прави одличен подарок за диносауруси за деца. Јура Светот т.рекс диносаурус играчка слика мери над 4" (11см) висока, 11" (28см) долга и 2" (6см) широк. Дино-Мех има димензии над 5" (14 см) високи, 12" (33 см) долги и 5 " (13 см) широки. Вулканската карпа е висока над 5" (14 см), широка 7" (20 см) и длабока 5" (13 см). Бродот за играчки е долг над 5" (13 см) и широк 3" (8 см).

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата