• Ново
Chicology Deluxe Free-Stop безжична ролерка сенка, камче 45 W 72 H

Chicology Deluxe Free-Stop безжична ролерка сенка, камче 45 W 72 H

DEN 768.00

Износ
Това е достапна

Стилска и функционална, оваа сенка ќе го донесе најдоброто во просторијата, додека ја блокира светлината. Врвна сенка на ролери, дизајнирана за снаодливиот сопственик на домови. Вклучува валенција на алуминиумска касета, безжичен механизам кој е неспоредлив, во убави, издржливи ткаенини. Оваа комбинација ќе го подобри вашиот целосен декор и ќе биде совршен додаток на вашето ново ажурирање на домот. Ткаенините убаво ќе ја филтрираат светлината во текот на денот додека ќе обезбедат приватност во текот на ноќта. Алуминиумската валенка на тврдиот е елегантен и издржлив. Вклучува капакот на ткаенината што одговара за комплетен и врвен изглед. Механизмот безжичен се нарекува слободен стоп. За разлика од вашите типични ролери, оваа е мазна и лесна за ракување; Нема проблеми или постојано влечење. Работи како што очекувавте. Многу од нашите клиенти кои го пробаат, ни кажуваат дека ова е едноставно најдобриот механизам што го користеле. Бидејќи е безжична, оваа сенка е безбедна и за деца и за домашни миленици. Идеално е за кујни, спални соби, канцеларии, дневни соби, семејни простории, расадници, детски соби, бањи и многу повеќе. Безжичната сенка на ролерот е способна за внатре или надвор од монтирање. Инсталацијата е многу лесна. Едноставно инсталирајте ги држачите или на таванот или на wallидот, притиснете да ја кликнете главата на шината на заградите. Мерење : Пред-пресечете ја ширината вклучува намалување на половина инч. Ткаенината е исто така пократка со сантиметар од обете страни со цел да се смести механизмот за безжични мрежи. Врвна сенка на ролери, која ќе го воодушеви секој сопственик на домови и со неговиот изглед и со лесна употреба. Ткаенина : Филтрирање на светлина : 100% полиестер. Големини : ширина достапна во секој инч за зголемување од 20 "до 72" x 72 "ч. Вклучува : елегантен валент за координација на ткаенини за координација за премија за премија. Пред-пресек : Ширината вклучува намалување на половина инч (индустриски стандард). Ткаенината е исто така пократка со сантиметар од обете страни со цел да се смести механизмот за безжични мрежи. Монтажа : Внатре или надвор од монтирање (минимална длабочина од 2,25 инчи потребна за внатрешно монтирање; 3,25-инчи за испирање во внатрешноста на монтирањето). Дизајнирано да : Обезбедете сенка, филтрирање светлина, создавање приватност, додајте убавина. Безжичен : Сертифициран најдобар за деца - безбеден и практичен. Препорачани соби : Дневна соба, спална соба, канцеларија, кујна, расадник. Брзо инсталирање : Вклучени се сите хардвер и упатства. Ако ви треба малку помош, гледајте ги нашите упатства за видеа на You Tube.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата