• Ново
14 W 51 H средно-Америка винил, стандардна големина на четири табли, споени ролетни, W завртки за инсталација на Shutter-Lok & Supforts,-плетени

14 W 51 H средно-Америка винил, стандардна големина на четири табли, споени ролетни, W завртки за инсталација на Shutter-Lok

DEN 3.00

Износ
Това е достапна

Најмногу рустикален изглед на популарни надворешни стилови на блендата, ролетни од табла и куќи беа најчестиот вид бленда во Америка до средината на 18 век, кога полесните и отворените ролетни на Лувер станаа почести. Одборот и ролетни ролетни може да се забрануваат и беа густи, цврсти и добри во заштитата на домовите од незгодно време и натрапници. Денес тие најчесто се користат како украс што го враќа шармот на таа ера во нашата историја. Иако таблата за име и Батен ве тера да размислите дрво, бидејќи првично биле направени од дрвени табли, тие честопати се прават денес во ефтин и издржлив винил. Надворешните винилни ролетни, изработени од уретански материјали, се отпорни на пукање или гниење од оштетување на сонце или вода и бараат помалку одржување од традиционалните ролетни од дрво. Продавниците за подобрување на домот нудат широк спектар на ролетни од табла и батен. Ширините на овие типови куќни ролетни обично се разликуваат повеќе од лути или подигнати панели -ролетни, и навистина ви овозможуваат да постигнете уникатен изглед низ различните големини и стилови. Некои ролетни од табла и батен имаат простори помеѓу вертикалните табли, за да се овозможи да поминат сончевата светлина и воздухот. Бројот на вертикални табли обично се движи помеѓу две и пет, при што таблата ги преминува овие хоризонтално на горниот и долниот дел. Тие се исто така достапни криви на врвот за заоблени отвори за прозорци. Ограничена гаранција за живот на надворешни винилни ролетни. Винил -ролетни нема да попуштат или избледат. Најисплатливиот начин да додадете вредност во вашиот дом. Ролетни за сопствена големина за да одговараат на вашите потреби за блендата. Најголем производител на винил бленда во нацијата. Лесна инсталација на блендата-лок.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата